O nás

Tvrdokovové frézy

Společnost Hofmann & Vratny, se sídlem v německém Asslingu, byla založena v roce 1976, se záměrem specializovat se na broušení tvrdokovových nástrojů. Po úspěšném startu v oboru se firma rozhodla rozšířit svoji specializaci i na výrobu vysoce přesných monolitních fréz z tvrdokovu. Za více než 40 let působení na trhu si společnost vypracovala pozici jednoho z největších specialistů na výrobu tohoto typu fréz v Německu. Svou precizností, kvalitou a přesným provedením si získala řadu významných odběratelů, kteří dodávají naše nástroje po celém světě. Cílem společnosti do budoucna je nejen setrvání na špičce v oboru, ale především dynamický vývoj a růst v oblasti aplikací nových technologií.

Naše nástroje, vyráběné dle vysokých a přesných požadavků, jsou oceňovány nejen profesionály v oboru, ale i mnohými odborníky. Frézy nabízí v denním provozu, při nejtěžších podmínkách, trvale vysokou kvalitu a spolehlivost a to při nejlepším poměru ceny a výkonu. 

Velkou pozornost věnujeme především vývoji v oblasti zvyšování kvality a výkonu našich frézovacích nástrojů. Vyhovět všem požadavkům zákazníků je pro nás samozřejmostí. Hlavní důraz klademe na kritéria jako nekompromisní kvalita, zvyšující se produktivita, výkonnost a spolehlivost, maximální investiční záruky a to vše při vynikajícím poměru ceny a kvality. Hofmann&Vratny představuje více než 100 typů trvale výkonných fréz. S naší roční produkcí 1,5 milionu kusů fréz ročně a 40 lety zkušeností, se již léta řadíme na přední místa v žebříčku špičkových výrobců v Evropě.

Firma Hofmann&Vratny vyrábí VHM frézy včetně HSC kopírovacích fréz, některé typy vhodné k obrábění kalených materiálů až do tvrdosti 67HRc. Tyto nástroje naleznete zde přehledně rozděleny do 10 skupin podle počtu a tvaru břitu.

Ukázky kvality našich fréz